פיתוח קול

החלטתם להתחיל ללמוד פיתוח קול כדי לשפר את היכולות הווקאליות שלכם בתור זמרים? מחפשים מורה פיתוח קול בפתח תקווה ואזור המרכז אבל לא יודעים איך לסנן את מבחר המורים העצום שעומד לרשותכם ? הגעתם למקום הנכון.

בית הספר MUSIC GUIDE מציע מגוון סדנאות לימוד והעשרה במבחר גדול של תחומי לימוד במוזיקה, החל מלימודי נגינה על כלים מוזיקאליים שונים ועד ללימוד שיעורי פיתוח קול וכתיבה יוצרת לאמנים מתחילים. לפני שנפרוש בפניכם את כל המידע שנדרש לצעד הראשון בהתחלת לימודי פיתוח קול לזמרים, נסביר לכם בקצרה מי אנחנו ומה בדיוק אנחנו עושים.

מי אנחנו ?

בית הספר MUSIC GUIDE פועל מתוך תחושת שליחות וחזון, לספק מקום מיוחד לכל מי שרוצה ללמוד מוזיקה בצורה חברתית מעצימה. המטרה שלנו זה לכלול תחת קורת גג אחת את כל המקצועות השונים שנכללים תחת לימודי מוזיקה, כך מעבר לקבלת שיעור פרטי לתחום שבו אתם רוצים להתמקצע תוכלו גם למצוא אנשים שאיתם תוכלו לשתף פעולה וכך להוציא לפועל את יישום החומר הנלמד באופן מעשי חברתי. אנחנו לא מסתפקים בזה שבית הספר כולל את כל מה שנדרש לכם כדי ליצור שיתופי פעולה, אנו יוצרים פלטפורמות מעשיות כדי לעודד את הדבר הזה ולוודא שהוא אכן מתממש.

הנהלת בית הספר

הנהלת בית הספר יוצרת תחרויות מוזיקה במגוון תחומים, מחברת בין נגנים וזמרים כדי ליצור הרכבים מוזיקאליים ואנסמבלים, ומביאה לידי התלמידים מידע מקצועי חשוב בנוגע לתחרויות ופעילויות שמתרחשות גם מחוץ לכותלי בית הספר. במתחם בית הספר תמצאו חדרי לימוד אקוסטיים שכוללים ציוד הגברה חדיש ומתקדם, בו תוכלו להשתמש גם במהלך השיעור וגם מעבר לשעות השיעור – כדי שתוכלו לתרגל את החומר הנלמד וליישם את הכל באופן מעשי. בתוך מתחם בית הספר תמצאו גם אולפן הקלטות מקצועי בו תוכלו להקליט חלקים מהשיעור או אפילו להתנסות בהקלטת שירים כדי לשמוע את השיפור שלכם כזמרים לאחר שיעורי פיתוח קול והדרכה מקצועית של צוות בית הספר. צוות בית הספר מעמיד לרשותכם את כל מה שנדרש ללימוד שיעורי פיתוח קול ויישום מעשי של החומר הנלמד כדי שתוכלו לא רק ללמוד אלא גם לבטא את זה ביצירה מוזיקאלית והופעות בשטח.

מה זה אומר פיתוח קול ?

המטרה של לימודי פיתוח קול זה בעצם להרגיל את הזמר או הזמרת להשתמש נכון במיתרי הקול כדי להפיק צלילים, תוך כדי אימון נכון של מיתרי הקול כדי שיוכלו להשתפר ולהפיק צלילים נקיים ומדויקים יותר. לימודי פיתוח קול חייבים להיעשות באופן אישי שתואם את טכניקת השירה של הזמר או הזמרת, לאחר שבשלב הראשון מורה לפיתוח קול מקצועי עושה אבחון של הנתונים הקיימים ולפי זה קובע מה הם הדגשים שעליהם צריך לעבוד עם התלמיד.

ישנם תלמידים שמפיקים צלילים בצורה לא נכונה ולכן מגיעים לעייפות מהירה במהלך שירה ממושכת, ישנם תלמידי פיתוח קול שמתקשים לנשום במהלך השירה מאחר והם לא נושמים נכון ולכן לא מצליחים לנצל את האוויר באופן נכון במהלך ביצוע שיר, ויש עוד לא מעט בעיות שיכולות להתרחש בעת ביצוע שיר.

הרעיון המרכזי שעומד מאחורי לימוד שיעורי פיתוח קול הוא להרגיל את הזמר להשתמש בכלי הנגינה שלו, מיתרי הקול, באופן נכון מבלי שיצטרך לחשוב על זה ולעשות זאת באופן מאולץ. על ידי תרגילים שונים ניתן להרגיל את תפעול מערכת הנשימה והפקת הצלילים של הזמרים ליישום נכון של טכניקת השירה, כך מיתרי הקול גם יישמרו ולא ייוצר להם נזק והם גם יתחילו להתגמש ולאפשר לזמר או לזמרת מיצוי מקסימאלי של היכולות הווקאליות הטבעיות שלהם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם, או חייגו :

שיעורי פיתוח קול ושמיעה מוסיקאלית

מעבר לפיתוח כלי הנגינה של כל זמר או זמרת – מיתרי הקול – ישנו פן נוסף שלימוד שיעורי פיתוח קול יכול להקנות לתלמיד, דרך לימוד פיתוח קול מקצועי התלמיד יכול גם לפתח את יכולת השמיעה המוזיקאלית שלו וכך לשפר את יכולות האלתור שלו כזמר מבצע.

כדי להגיע לתוצאות טובות בשיפור השמיעה המוזיקאלית של הזמר צריך לקחת את השיעורים אצל מורה לפיתוח קול שמבין לעומק את כל המרכיבים המוזיקאליים והטכניקות השונות שיכולות לעמוד לרשות הזמר או זמרת, כך בניית תרגילי האימון לא יהיו דבר כללי שתקף לכל תלמיד אלא תרגילים שנבנים באופן אישי על ידי מורה לפיתוח קול שמכיר את התלמיד ובונה את התרגילים בהתאם למה שנדרש להתקדמות התלמיד.

דבר נוסף וחשוב זו היכולת של התלמיד ליישם את התרגילים באופן עצמאי גם מעבר לזמני השיעור. ההתקדמות שלכם תלויה במידה רבה בזמן שתשקיעו בתרגול של המשימות שניתנו לכם על ידי מורה פיתוח קול במסגרת השיעורים. כדי שתוכלו לבצע גם את הדבר הזה באופן מושלם, בית הספר MUSIC GUIDE מספק לכם את האפשרות להקליט כל שיעור פיתוח קול למטרת אימון אישי בזמנכם הפרטי. למעשה, הנהלת בית הספר קשובה לכל הצרכים הייחודיים שלכם ולכל בעיה או בקשה שלכם נמצא את הפתרון הראוי והנכון שיעזור לכם להתקדם ביישום החומר הנלמד.

לימודי פיתוח קול בפתח תקווה - מיוזיק גייד

למה ללמוד אצלנו ?

לקביעת פגישת היכרות,
לחצו כאן – צור קשר

מה לומדים בשיעור פיתוח קול ?

נשימה נכונה דרך הסרעפת

לנשימה יש תפקיד חשוב מאוד בכל תהליך הפקת הצליל דרך מיתרי הקול. אופן הפקת הקול דרך מיתרי הקול דומה מאוד לכלי נשיפה, כמו שבסקסופון צריך לחסום נתיבי אוויר מסוימים וכך לשנות את הצליל הסופי שיוצא, כך גם בשירה והפקת צלילים דרך מיתרי הקול. מאחר והאוויר משמש להפקת הצליל מתוך הגרון, יש לו השפעה רבה על המערכת כולה והוא יכול להועיל או להזיק במידה ולא נעשה בו שימוש נכון. רוב הבעיות שנגרמות אצל זמרים כתוצאה משימוש לא נכון במערכת הנשימה, זה כאשר האוויר נאגר בריאות ולא בסרעפת.

האוויר שיוצא דרך הריאות הוא אוויר קר, דבר שמשפיע לרעה על מיתרי הקול וגורם להם להתכווץ ולהישחק בצורה מהירה מאוד. כאשר האוויר יוצא דרך הסרעפת הוא מגיע למגע ישיר עם מיתרי הקול כשהוא חם, וכך הוא תורם לחימום המערכת ולא מהווה פגיעה למיתרי הקול עקב שימוש רציף. במהלך שיעורי פיתוח קול תקבלו תרגילי נשימה שירגילו אתכם לבטל את השימוש בכל המערכת העליונה של הריאות, תוך כדי תפעול נכון של כל מערכת הנשימה התחתונה – אגירת אוויר חם בתוך הסרעפת.

מעבר לאוויר הקר או החם, אוויר שמגיע דרך הסרעפת ניתן לשליטה בצורה קלה ומבוקרת יותר, כך זמר או זמרת יכולים לשלוט בעוצמה של הצלילים ולדחוף במינון שנכון לצלילים שאותם ברצונם להפיק כלפי חוץ בזמן השירה. הסרעפת, כמו כל שריר אחר בגוף, יכולה להתחזק או להיחלש בהתאם לשימוש שנעשה בה, לכן דרך שיעורי פיתוח קול תוכלו לחזק את הסרעפת ולפתח את יכולות השירה שלכם באופן נכון ובריא.

חימום קולי לפני השירה

מיתרי הקול נמצאים במצב הטוב ביותר שלהם כאשר הם חמים, כמו מנוע של רכב שצריך להתחמם כדי להגיע למיצוי מקסימאלי של כל התכונות שבו, כך גם מיתרי הקול צריכים להתחמם כראוי לפני השימוש בהם. כחלק מהלימוד שנעשה במסגרת שיעורי פיתוח קול תקבלו תרגילי חימום שמותאמים לטכניקת השירה שלכם באופן אישי, לפי ההחלטה שיקבל מורה פיתוח קול שעובד אתכם ומכיר את היכולות והדרך שבה אתם משתמשים במערכת מיתרי הקול שלכם במהלך שירה.

מעבר ליישום מעשי של תרגילי חימום קולי, מורה לפיתוח קול יסביר לכם גם את החשיבות של חימום קולי לפני התחלת השירה וכיצד בנויה כל המערכת הפיזית של מיתרי הקול. לאחר שתלמדו להכיר את מערכת מיתרי הקול שלכם, ותקבלו תרגילים מעשיים להרגלת שימוש נכון במערכת, תוכלו לשיר מתוך מקום מקצועי ונכון ולגלות מחוזות חדשים ויכולות שירה שלא ידעתם שקיימות בכם.

מציאת חתימה קולית אישית

לכל זמר או זמרת יש גוון קולי ייחודי שמאפיין את מערכת הקול האישית שלו. אחת הסיבות שיש לא מעט זמרים שנשמעים אותו הדבר, זה בגלל שימוש טכני מקובע שאליו הזמרים התרגלו ולכן הם לא מצליחים לבטא את הייחודיות האישית שלהם בזמן השירה. חלק מלימוד שיעורי פיתוח קול ב MUSIC GUIDE זה מציאת הזמר הפרטי שלכם, זה שלא נשמע דומה לאף אחד חוץ ממכם!

על ידי היכרות עם מערכת הקול ואופן השימוש הנכון בה, תוכלו להפיק צלילים דרך תיבת תעודה שנכונה רק לגוף שלכם וכתוצאה מכך גם הצלילים יהיו בגוון שלא נשמע כמו אף אחד אחר. זמרים רבים לא מבינים שהסיבה העיקרית להצלחתו של זמר או זמרת בתעשיית המוזיקה זו החתימה הקולית, ברגע שזמר או זמרת לא נשמעים אותו דבר כמו זמרים אחרים, הסיכוי שלהם להצליח בתור זמרים עולה ב 50%.

יציבות ועמידה על במה

כתוצאה מהלחץ וההתרגשות, זמרים רבים נוטים לכופף את הגוף ולאמץ את כל מערכת הפקת הצלילים של הגוף, לרוב דבר זה מביא לנזקים חמורים ואפילו ליצירת יבלות במיתרי הקול. במהלך לימוד שיעורי פיתוח קול נשים דגש על עמידה נכונה על במה ונרגיל את התלמידים כיצד לנתב את הלחץ וההתרגשות למקום נכון ומועיל שלא פוגע באופן הפקת הקול בזמן השירה. כמו כן, בית הספר MUSIC GUIDE מעמיד לרשותכם מורה לפיתוח קול מקצועי שגם ילמד אתכם כיצד להבחין בצורה נכונה בין הגיית אותיות מקבוצות משפחה שונות, וכיצד להפיק אותם מתוך חללי הפה השונים – גרון, חך, שפתיים, לשון וכו'..

הגייה נכונה של משפטים ואותיות בזמן השירה יכולה להשפיע רבות גם על היציבות והעמידה של הזמר או הזמרת, לכן שיעורי פיתוח קול יקנו לכם את כל הידע והתרגול המקצועי שיעזור לכם לחבר את כל המרכיבים לדבר אחד טבעי שמביא לתוצאה נקייה וטובה של שירה איכותית ומקצועית.

נושאים נוספים שנלמד בשיעור

לקבלת פרטים נוספים, חייגו עכשיו :

03-631-5220

או השאירו פרטים ונחזור עליכם
× שלח הודעה