לימודי מוסיקה

החלטתם לעשות את הצעד הראשון ולקחת לימודי מוזיקה באופן מקצועי ? מזל טוב. עשיתם החלטה נכונה, ועכשיו כל מה שנותר לכם זה לבחור איזה כלי נגינה ואיזה מסלול לימודי מוזיקה הכי יתאים לכם. פיתוח היכולות המוזיקאליות יכול לבוא לידי ביטוי במגוון רחב של נושאים וכלים, בהתאם למטרה שאותה תרצו להשיג! וכמובן, בהתאם לכישרון והיכולות הטבעיות שלכם. בית הספר MUSIC GUIDE מציע מגוון שיעורי מוזיקה, בדף הבא נפרוש בפניכם את כל האפשרויות וננסה לעזור לכם להחליט כיצד כדאי לכם לעשות את הצעד הראשון בתחילת תהליך לימודי המוזיקה שלכם.

לימודי נגינה בכלים שונים

שלושת כלי הנגינה הנפוצים ביותר הם פסנתר, גיטרה ותופים. לכל אחד מכלי הנגינה הללו יש אופי שונה והם מצריכים יכולות מעט שונות מהתלמיד. לימודי פסנתר מצריכים יכולת ריכוז גבוהה כדי לפתח מיומנות מספקת בלמידת אצבוע וטכניקת נגינה טובה על פסנתר. לעומת זאת, לימודי גיטרה דווקא מצריכים יותר משמעת עצמית בביצוע תרגול עצמי בזמן הפנוי של התלמיד, כדי להרגיל את היד ללחוץ את מבנה האקורדים השונים בסולם המיתרים של הגיטרה. לימודי תופים יצריכו כמובן חוש קצב מפותח, אך מעבר לחוש הקצב הם גם דורשים תרגול והתמדה בלמידת סוגי המקצבים השונים על חלקי מערכת התופים השונים. בחירת כלי הנגינה שהכי מתאים לכם זה הצעד הראשון והחשוב ביותר עבור כל אדם שמחליט לקחת לימודי מוזיקה באופן מקצועי.

נושאי הלימוד

לימודי מוזיקה מתחלקים לכמה נושאים עיקריים – החלק התיאורטי, החלק המעשי, והשלב של תרגול נושאי הלימוד והתנסות ביישום החומר התיאורטי באופן מעשי במתחם בית הספר וכל האמצעים שבית הספר מעמיד לרשות התלמידים. ישנם מסלולי לימוד שבהם הדגש יהיה יותר על החלק התיאורטי, כמו לדוגמה במקרה של לימוד קריאת תווים או לימוד תווים לפסנתר או לימוד תווים לגיטרה, אורגן או תופים, ויש לימודי מוזיקה שבהם ההתמקדות תהיה דווקא על הנושאים המעשיים יותר, כמו במקרה של לימוד אקורדים, שיעורי פיתוח קול, או כלי נגינה לילדים. בשני המקרים, התיאורטי והמעשי, המטרה שלנו זה שכל נושאי הלימוד יבואו לידי ביטוי בתרגול ויישום החומר באופן מעשי חברתי באמצעים שעומדים לרשות התלמידים בבית הספר.

לימוד נגינה על פסנתר

נגינה על פסנתר מצריכה הבנה מעמיקה של האופן שבו בנוי כלי הנגינה, כך התלמיד יוכל להתמצא במגוון האפשרויות שהפסנתר מציע וכך יוכל לבחור את המסלול שבו הוא רוצה להתמקד בהמשך לימוד הנגינה על פסנתר. לימודי פסנתר לילדים מתחילים באופן קצת שונה מלימודי פסנתר לבני נוער ומבוגרים, לימוד פסנתר לילדים יתחיל בהיכרות מעשית שמטרתה ליצור חשק וכייף לתלמיד מול הפסנתר, בשילוב עם הטמעת הפרמטרים המקצועיים שמאפשרים ידע להתחלת נגינה בפסנתר.

למידע נוסף, לחצו כאן – לימוד נגינה על פסנתר

לימוד נגינה על גיטרה

למודי נגינה על גיטרה יכולים לכלול כמה מסלולים שונים לגמרי, בהתאם לרמת הידע הקיימת אצל התלמיד ולסוגי הגיטרה הקיימים. שיעורי גיטרה למתחילים ישימו דגש על לימוד אקורדים וסוגי פריטה שונים, כאשר לימודי גיטרה לילדים ישלבו כבר מהשלב הראשון ביצוע מעשי של החומר הנלמד על בסיס שיר קיים שהתלמיד אוהב ורוצה לדעת לנגן אותו, כך החוויה הלימודית תהיה מהנה עבור התלמיד ויהיה לו את הרצון להתמיד ולתרגל את הכלים שהוא לומד בבית הספר.

לימודי גיטרה חשמלית ישימו דגש על מבנה הפקת הצלילים בגיטרה ועל סוגי אצבוע לניגון סולמות, כך בשלב מתקדם יותר התלמיד יוכל ללמוד להוציא סולואים בגיטרה חשמלית ולתרגל סולואים שהוא למד בשיעור. לימודי גיטרה קלאסית או גיטרה אקוסטית יותאמו באופן אישי לתלמיד ולמטרה הרצויה בלימוד, בשני המקרים התרגול המעשי גדול יותר מהלימוד התיאורטי. בית הספר MUSIC GUIDE מחזיק מורים לגיטרה בעלי הכשרה וסמכות לרסיטל גיטרה, כולל כניסה ללימודים אקדמאים.

למידע נוסף, לחצו כאן – לימוד נגינה על גיטרה

לימוד שיעורי תופים

בשנים האחרונות חלה עלייה בביקוש של תלמידים לשיעורי תופים. לימוד נגינה על תופים היה בעבר סוג של לימודי מוזיקה שכמעט ואף אחד לא ביקש, כנראה מחוסר מודעות וחשיפה לכלי הנגינה, אך בשנים האחרונות הביקוש עבור לימודי מוזיקה בנגינה על תופים הוא אחד מהשיעורים הפופולאריים ביותר! שיעורי תופים לילדים יתחילו בהיכרות ראשונית עם סוגי מערכות התופים, לרבות מערכת תופים אלקטרונית שמאפשרת נגינה ויישום שיעורי התופים גם בבית.

לאחר התנסות חווייתית בנגינה על תופים נוכל להבין את הסגנון המוזיקאלי שהילד הכי אוהב ולפי זה נתאים לו מסלול לימודי תופים שיביא לתוצאות וליישום מקצועי של לימוד תופים מהנה. לימוד תווים לתופים כולל היכרות עם סוגי מקצבים שונים וסוגי סגנונות מוזיקאליים אותם ניתן לייצר על ידי מקצבי תיפוף, אך בסופו של תהליך המטרה היא שכל תלמיד שלוקח שיעורי תופים יידע ליישם את החומר הנלמד באופן מעשי וידע לתופף בצורה מקצועית.

למידע נוסף, לחצו כאן – לימוד שיעורי תופים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם, או חייגו :

לימודי פיתוח קול

מיתרי הקול הם כלי נגינה לכל דבר ועניין. לכל אדם יש יכולת לפתח את מיתרי הקול באופן שמאפשר שימוש מקצועי והפקת מנגינה קולית מקצועית. רמת הדיוק של התלמיד ואופן השליטה שלו ביכולות של מיתרי הקול, זה דבר שמשתנה בכל תלמיד בהתאם לכישרון הטבעי שלו וליכולות הפיזיות שמתאפשרות במבנה מיתרי הקול. לימודי פיתוח קול יאפשרו לכם להכיר את כלי הנגינה הטבעי שלכם שמאפשר שירה, כך תוכלו להבין כיצד להשתמש בו נכון, מבלי ליצור נזקים של יבלות במיתרי הקול, ותוכלו להבין כיצד להביא למיצויי מקסימאלי של הפוטנציאל שלכם כזמרים.

למידע נוסף, לחצו כאן – שיעורי פיתוח קול

שיעורי פיתוח קול בפתח תקווה

קביעת תכנית לימודים

הצוות המקצועי שלנו ילווה אתכם שלב אחר שלב בקביעת תכנית לימודים מותאמת אישית, בדיוק לפי הצרכים והיכולות הספציפיים שלכם! ההצלחה שלכם ביישום לימודי מוזיקה באופן מקצועי תלויה ברמת החיבור שיש לכם עם כלי הנגינה, המורה שמעביר את החומר, ואופן הלימוד של נושאי החומר שאתם לומדים. כדי להפוך את החוויה של לימודי מוסיקה למהנה ומועילה, אנחנו ממליצים לכם לפנות לצוות ההנהלה של בית הספר כדי לקבוע מפגש היכרות בו נבחן את כל הפרמטרים ונתאים לכם מסלול ייחודי שמתאים לכם באופן מלא.

  • לקביעת פגישת היכרות, לחצו כאן – צור קשר

נושאי לימוד נוספים

בית הספר MUSIC GUIDE בפתח תקווה מציע עוד מגוון נושאים של לימודי מוזיקה לילדים, בני נוער או מבוגרים, לפניכם קישור למעבר מהיר לדפי מידע בנושאי הלימוד השונים :

לקבלת פרטים נוספים, חייגו עכשיו :

03-631-5220

או השאירו פרטים ונחזור עליכם
דילוג לתוכן