נגינה לילדים

ברגע שמחפשים שיעורי נגינה לילדים אחד מהדברים החשובים ביותר שצריך לשים עליהם דגש, זה מציאת בית ספר למוזיקה שמעביר שיעורי נגינה לילדים באופן מעצים, כזה שיספק לילד הרבה יותר משיעור נגינה סטנדרטי. ילדים נמצאים בשלב התפתחותי שבו הם מעצבים את הזהות ומגבשים את יכולת המימוש שלהם בכל תחומי החיים. לימודי מוזיקה לילדים הם כלי בעל יכולות אדירות במתן מענה מקצועי נכון לגיבוש ומימוש הפוטנציאל העצמי של הילד, ללא אבחנה בין ילד כשרוני פחות או כשרוני יותר.

בית הספר MUSIC GUIDE

כל ילד יכול וצריך להגיע למקסימום העצמי שלו! מבלי להשוות את התוצאה הסופית שמתקבלת לילדים אחרים בעלי יכולות וכישורים שונים. בית הספר MUSIC GUIDE שם דגש מיוחד בדיוק על הדברים האלו ומתייחס לכל ילד כאל עולם קטן ומופלא שעומד בפני עצמו, כאשר המטרה הסופית היא הרבה מעבר להעברת תכנים של לימוד נגינה לילדים ברמה הטכנית היבשה – המטרה שלנו זה לספק לכל ילד את הכלים הספציפיים שנדרשים לו כדי למצות את הפוטנציאל הפרטי והייחודי שלו, דרך הבעה וביטוי העולם הפנימי בכלים מגוונים שניתן לקבל רק דרך לימודי מוזיקה במגוון כלי נגינה לילדים ובמגוון נושאים.

שיעורי נגינה בדרך חברתית

במסגרת הפעילות של MUSIC GUIDE תוכלו למצוא פלטפורמות רבות שצוות הנהלת בית הספר מייצר עבור התלמידים, פלטפורמות שאנו מקפידים לחדש ולהוציא לפועל כל הזמן תוך כדי עשייה, בהתאמה לצרכים המתחדשים של תלמידי בית הספר. אנחנו מאמינים בלימוד מעשי שמשלב עשייה חברתית פורייה, יצירת שיתופי פעולה ספונטניים תוך כדי הדרכה והכוונה של הצוות המקצועי בבית הספר, כדי שהתלמידים יוכלו ליישם את הרעיונות ושיתופי הפעולה באופן פרקטי ומקצועי. לאחר היכרות ראשונית ואבחון היכולות של הילד, נמליץ ונכוון אותו לנגינה בהרכבים מוסיקאליים שונים, השתתפות בסדנאות העשרה שרלוונטיות עבורו, והצטרפות ללימוד שיעורי נגינה קבוצתיים לילדים שצריכים תגבור בנושא מסוים שבו הם מתקשים.

תכנית לימוד מותאמת אישית

שיעור נגינה לילד לא מתחיל במפגש של הילד עם מורה פרטי למוזיקה, השלב הראשון הוא בניית תכנית לימוד שתתאים לצורכי הילד ותספק מענה נכון למטרות שאותם נרצה להשיג. בשלב הראשון ניפגש עם ההורים ועם הילד, נבין מה הם תחומי העניין שבהם הילד חפץ ומה הן המטרות שאותן ההורים רוצים להשיג ברישום של הילד לשיעורי המוזיקה בבית הספר (ניתן לקיים גם מפגש נוסף עם ההורים בלבד, כדי להבין לעומק את המטרות שצריך להשיג בעבודה עם הילד), לאחר מכן נציע לילד ולהורים מגוון שיעורי מוזיקה לילדים, סדנאות ולימודי מוזיקה לילדים בקבוצה, ונבנה יחד אתכם מסלול לימודי עשיר ומגוון שיספק מענה נכון וחווייתי עבור הילד.

השגת מטרות ויעדים

כל ילד שנרשם ללימודי מוזיקה בבית הספר הוא עולם פרטי ומיוחד, עם מטרות ויעדים שונים. מחקרים רבים הוכיחו שדרך לימודי מוזיקה לילדים ניתן להשיג שיפור ואף פתרון מוחלט של בעיות התנהגות, הפרעות קשב וריכוז, ועוד מגוון בעיות רגשיות שמקשות על הילד למצות את הפוטנציאל שטמון בו. ילדים רבים מאובחנים כיום כסובלים מהפרעת קשב וריכוז HDAD וכתוצאה מכך הם מגיעים להתדרדרות בלימודים ואף מתקשים בפיתוח קשרים חברתיים. מחקרים שונים מראים שדרך שיעורי נגינה לילדים אפשר להשיג מענה טיפולי ייחודי שמצד אחד פותר את בעיית הילד ומצד שני מעניק לו כלים לביטוי והבעה, מבלי לשים עליו תגית של "ילד בעייתי" או ילד שמצריך טיפול חריג.

הילד רוצה - והוא יכול!

אנו מאמינים שאין דבר שעומד בפני הרצון, במיוחד כאשר מדובר בילדים – שלדעתנו אין גבול למקומות שאליהם הם יכולים לטפס כאשר הם נהנים ומפתחים אמונה עצמית ביכולת שלהם להגיע לפסגה. כמובן שהפסגה של כל ילד שונה בתכלית, לכן דרך לימודי המוזיקה ניתן לגרום לילד להבין באופן עצמאי שהפסגה היא המקום הפנימי והפרטי שלו בלבד ואת הדרך לשם רק הוא יכול להוביל. משמע שההצלחה שלו בחיים תלויה ברצון שלו להצליח ובעקביות שלו להתמיד בהמשך צעידה במסלול שמוביל אל הפסגה – אליו. הגישה שלנו אומרת שהפסגה של הילד היא הילד בעצמו, וזה המקום שאליו אנו שואפים להגיע דרך לימודי המוזיקה ב MUSIC GUIDE.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם, או חייגו :

נגינה על פסנתר לילדים

מסלול לימודי פסנתר לילדים בנוי משיעור שאורכו כ – 30 דקות, כך ניתן להעביר את החומר הנלמד מבלי להביא את הילד לתחושת "כובד" שאליה הוא מגיע כאשר הוא מתחיל לאבד את הריכוז בשיעור עצמו. במהלך שיעור פסנתר לילדים נפתח את הילד לעולם הנגינה על פסנתר ותוך כדי יישום מעשי של לימוד נגינה על פסנתר, נגרום לילד לפתח את יכולת השמיעה המוזיקאלית וננסה לאתגר אותו במשימות תרגול שמתאימות לאופי ולתחומי העניין הספציפיים שלו. ישנה גם אפשרות של לימודי אורגנית לילדים בקבוצה, מסלולי לימוד נגינה על פסנתר לילדים מהסוג הזה יתאים לילדים בגיל 5 עד 7, כך העברת התכנים תשלב חוויה מהנה ומאתגרת כאחד.

לקבלת מידע על שיעורי פסנתר לילדים – לחצו כאן

נגינה בגיטרה לילדים​

בניית תכנית לימודי נגינה בגיטרה לילדים נעשית בשני מסלולים אפשריים – לימוד קבוצתי או שיעור פרטי בגיטרה לילדים. לכל אחד מהמסלולים יש יתרונות שונים, בהתאם לילד וליכולות שלו. לימודי גיטרה בקבוצה יתאימו לילדים שמגיעים ללא רקע וניסיון קודם של נגינה על גיטרה, דרך השיעור הקבוצתי נחשוף אותם לרקע כללי בנגינה על גיטרה ונלמד אותם את הבסיס שנדרש כדי להתחיל לנגן בגיטרה – סוגי פריטה ומקצבים, אקורדים לגיטרה ושילובים בתוך מבנה השיר שאותו רוצים לנגן, ותרגול מעשי של החומר הנלמד בנגינה של כל אחד מהילדים על גיטרה. שיעור גיטרה פרטי לילדים יתאים יותר לילדים שמגיעים עם מעט רקע וניסיון בנגינה על גיטרה, או לילדים בעלי כישרון נגינה בגיטרה המאפשר להם לימוד והתקדמות באופן יעיל. כמובן שבמסגרת לימודי נגינה בגיטרה לילדים ניתן גם לשלב את שני מסלולי הלימוד יחד, בהתאם לקצב התקדמות הילד והצורך שנדרש לו כדי להגיע למיצוי הפוטנציאל האישי.

  • לקבלת מידע על לימודי נגינה בגיטרה לילדים – לחצו כאן

לימודי גיטרה לילדים - מופע סוף שנה

לימוד נגינה על תופים לילדים

בשנים האחרונות ישנו ביקוש הולך וגובר עבור לימוד נגינה על תופים לילדים, כנראה בגלל האופי הייחודי של נגינה על תופים המאפשר פריקה של אנרגיות ולחצים ומשפיע באופן חיובי מאוד על שיפור הריכוז והיכולות הקוגניטיביות של הילד. שיעורי תופים לילדים נמצאו ככלי יעיל מאוד לטיפול בילדים עם בעיות קשב וריכוז HDAD, שלאחר לימוד נגינה בתופים נראה אצלם שיפור משמעותי במגוון תחומים שונים בחיים.

שיעורי תופים נמצאו מועילים גם עבור ילדים מופנמים וביישנים שמתקשים בפיתוח קשרים חברתיים, שדרך ההתנסות והלימוד בנגינה על תופים הצליחו להוציא מעצמם המון יכולות שלכאורה היה נראה שהן לא קיימות בהם כלל. האופי הייחודי של לימוד תופים משלב חיבור בין יכולות מוטוריות ליכולות רגשיות, דרך פרקטיקה מעשית של שילוב מקצבים מוגדרים בתיפוף על מערכת תופים, שמורכבת מאלמנטים המפיקים סוגי צלילים שונים. אנשים רבים לא מודעים לאפקט המיוחד שלימוד שיעורי תופים לילדים יכול להשיג, אך כנראה שאצל הילדים הקול הפנימי של הנפש מבין טוב יותר מכולם את הצורך שנדרש לו, ולכן ילדים רבים מבקשים ללמוד תופים מבלי להבין את ההשפעה האדירה שיש לכלי הנגינה הזה על גיבוש עולמם הפנימי ורכישת כלים למיצוי הפוטנציאל שגלום בתוכם.

לקבלת מידע על שיעורי תופים לילדים – לחצו כאן

לימוד קריאת תווים למתחילים

קריאת תווים לנגינה עובדת בעיקר על פיתוח היכולות השכליות של התלמיד, אך מאחר והמטרה הסופית של לימוד קריאת תווים היא נגינה מעשית – בסופו של תהליך, לימוד קריאת תווים למתחילים הוא רק הצעד הראשון במסלול הרבה יותר מורכב. לאחר השלב התיאורטי שמתמקד בעיקר ביכולת השכלית, לימוד קריאת תווים לנגינה יביא את התלמיד להרבה מעבר לפיתוח היכולות השכליות ויעניק לו כלים ממשיים ביישום וחיבור היכולות השכליות עם הפרקטיקה המעשית.

לימודי קריאת תווים לילדים זה כלי מעולה שדרכו ניתן לאתגר ילדים חכמים בעלי יכולות שכליות גבוהות. דרך הלימוד הילד יכול לאתגר את עצמו ולגלות יכולות פנימיות גדולות יותר ממה שהכיר עד היום, אך הדבר החשוב ביותר בלימוד קריאת תווים לילדים זו התובנה הסופית שאליה הילד מגיע – בסופו של דבר המטרה של האדם היא להוריד את היכולת השכלית אל מימוש מעשי בפועל, תוך כדי שילוב של רגשות וביטוי יצירתי, המשמשים ככלי שבו השכל הקר יכול להתלבש בדרך חמה ונגישה לסביבה.

למידע נוסף אודות לימוד קריאת תווים לילדים – לחצו כאן

לקבלת פרטים נוספים, חייגו עכשיו :

או השאירו פרטים ונחזור עליכם
דילוג לתוכן